پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

شورای اداری کلات معطر به عطر نماز جمعه

شورای اداری کلات به مناسبت پنجم مردادماه سال روز اقامه اولین نماز جمعه توسط شهید آیت الله طالقانی (ره) در دفتر امام جمعه کلات برگزار شد.

برای اطلاع از چکیده سخنان امام جمعه کلات به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .باتشکر


امام جمعه کلات در این جلسه که با حضور مسئولان ادارات ونهاد های انقلاب اسلامی وهمچنین اعضای ستاد نماز جمعه  برگزار شد طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید آیت الله  طالقانی گفت: این روز های یاداور  دستور تاریخی امام خمینی (ره) برای اقامه نماز جمعه  در کشور اسلامی ایران بود .

‹‹حجت الاسلام قلی زاده ››افزود:نماز جمعه آنچنان  ازجایگاه  ارزشمندی در نزد باریتعالی برخوردار است که سوره ای  به همین نام در عظمت آن نازل شده است وتمامی مومنین را به حضور در آن فراخوانده است .

وی افزود : در روایات وارده از پیامبر مکرم اسلام (ص) وائمه اطهار (س) هم بارها وبارها بر جایگاه والا ی نماز جمعه تاکید شده است به گونه ای که از ان به حج فقرا تعبیر شده است.

وی افزود : اقامه نماز جمعه یکی از برکات بزرگ انقلاب است که در واقع   اجتماع بزرگ عبادی -سیاسی  ونمایشی ازهمدلی  وانسجام مسلمانان  است .

وی افزود: نماز جمعه  دژ محکم  وتسخیر ناپذیری  در مقابل دشمنان  اسلام است چرا که در این سنگر مستحکم توطئه های دشمنان اسلام  به اطلاع مردم رسانده می شود ودسیسه های شیطانی انان با شکست مواجه می شود .

وی افزود : اقتدار نظام اسلامی مرهون نماز جمعه  وخطبه های روشنگرانه ائمه جمعه است که در مراحل سخت ودشواری همچون دوران 8فتنه ضربات سنگینی به دشمنان این ملت وارد می شود.

وی افزود : خطبه تاریخی  مقام معظم رهبری در  دوران  فتنه سال 88 آنچنان در دل دوستداران انقلاب وعاشقان ولایت نفوذ کرد که سبب همدلی وانسجام بیشتر ملت ایران گردید وتوانست  بساط فتنه گری  توطئه چینان داخلی وخارجی را در هم بپیچد.

وی در ادامه  از حضور پر شور مردم شهرستان در نماز جمعه قدر دانی کرد وخواستار توجه بیشتر مسئولان به این فریضه الهی گردید .

محمد رضا قره خانی فرماندار کلات نیز در ادامه جلسه با اهدا لوح سپاس  از زحمات

 امام جمعه کلات   در عرصه های مختلف قدرانی کرد.

ضمنا  چکیده سخنان فرماندار کلات در ساعات آتی درج خواهد شد.

[ ۱۳٩۱/٥/۱٥ ] [ ٥:٤٤ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]