پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

خطبه های نماز جمعه شهر کلات

نمازگزار خردسال -زواری -حسینیه سیدالشهدا(ع) کلات

امام جمعه کلات در خطبه اول نماز در ادامه تبیین سلسله مباحث مربوط با حقوق مردم با استناد به آیات وروایات وارده  به بیان موضوع بیت المال به عنوان یکی از  مصادیق بارز  حق الناس پرداخت وگفت: آنچه قابل توجه و دقت است این است که بیت المال در نظام اقتصادی اسلام بیشترین مباحث را به خود اختصاص داده و از جایگاهی ویژه برخوردار است زیرا بیت المال جزء اموال شخصی مردم نیست بلکه متعلق به تمامی مسلمانان و در اختیار امام  مسلمانان گذاشته شده است تا با عدل به مصرف برسد.


کلات   حجت الاسلام ؛ قلی زاده     /قربانیان

‹‹حجت الاسلام قلی زاده››افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص)به قدری برای بیت المال مسلمین اهمیت قائل بود که کسانی را که اموال عمومی را به نفع خویش تصاحب می کردند ومنحصر به خود می دانستندنفرین می کردچرا که کسانی که عهده دار بیت المال مسلمین هستند نباید از حساب بیت المال برای  خود وخواص، امتیازی قائل باشند.

خطیب جمعه کلات در خطبه دوم نماز با اشاره به 24سال مدیریت مدبرانه رهبرمعظم انقلاب اظهار داشت:  ایشان به شایستگى توانسته‏اند سکان انقلاب اسلامى را هدایت کنند. اگر بخواهیم مرورى بر درایت‏ها و مدیریت‏هاى معظم له داشته باشیم، دهها و صدها کتاب هم جوابگو نیست. اگر امروز در آستانه تبدیل شدن به یک کشور پیشرفته و تاثیرگذار در جهان هستیم، اگر بحران‏هاى داخلى و خارجى، مهار و مدیریت شده است، جز عنایت‏هاى الهى و تدبیر مقام معظم رهبرى نمى‏توان دلیل دیگرى براى آن جست.

وی افزود: دشمنان نظام از این همه درایت و هوشمندى مقام معظم رهبری ، انگشت حیرت به دهان گرفته‏اند در طول بیست و چهار سال گذشته، سکاندار کشتى انقلاب اسلامى، على‏رغم توفانهاى تند سیاسى در منطقه و جهان، انقلاب را به سلامت به ساحل نجات رهنمون کرده است و اکنون هوشیارى، توانمندى و درایت رهبر معظم انقلاب در استمرار راه امام خمینى و ارتقاى جایگاه جمهورى اسلامى ایران در جهان بر کسى پوشیده نیست.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری وتوصیه های ایشان تصریح کرد :ملت بزرگ ایران باید فرامین مقام معظم رهبری را نصب العین خویش قرار دهند واز دل‏خوش کردن به دستاوردها و متوقف‏شدن، غرور، عجب، خودشگفتى‏  خودمحورى، تکبر، خودشگفتى، تلاش براى کسب محبوبیت، فریفته شدن به  تمتعات دنیوى، پرداختن به اشرافیگرى و تجملات، غفلت، لذت‏جویى وجمع کردن زخارف دنیا پرهیز کنندوطرح ها وتوطئه های دشمنان را برای ایجاد تفرقه واختلاف خنثی سازند.

[ ۱۳٩۱/۳/۱٩ ] [ ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]