پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

مراسم سوم خرداد روز ایثار ومقاومت وپیروزی در کلات

مراسم بزرگداشت روز فتح خرمشهر در حسینیه سیدالشهدا خوارزم محله با حضور با شکوه مردم ورزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد... لطفا ادامه مطلب


امام جمعه کلات در مراسم بزرگداشت روز آزاد سازی خرمشهر طی سخنانی گفت:فتح خرمشهر فتح  الفتوح  بود که به همت مجاهدان راه خدا وبه سبب مقاومت جانانه  رزمند گان  مخلص لشگر اسلام به مدد الطاف خفیه الهی وامدادهای غیبی به وقوع پیوست .

«حجت الاسلام قلی زاده » افزود: فتح خرمشهر در تاریخ جنگ ایران و عراق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که خبر آزادی این شهر  چنان شگفت‌آور بود که مردم سراسر میهن اسلامی را به وجد آورد وسجده شکر بر آستان الهی گزاردند.

وی افزود:  نیروهای  متجاوز عراق پیش از نبرد سرنوشت ساز رزمندگان اسلام برای آزادسازی خرمشهر، به جهت جایگاه استراتیژیک آن ،دفاع ازاین شهر را به منزله دفاع از بصره، بغداد و تمام شهرهای عراق می دانست. و  آن را به عنوان نماد پیروزی خود در جنگ به حساب می آورد وبرای حفظ آن دست به هر اقدامی می زد.

وی افزود: تدین، وپایبندی کامل به فرامین امام راحل (ره) ، اعتقادات دینی و  حس میهن پرستی  مهمترین سلاح  رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر بود چراکه آنان  با تکیه بر باورهای خویش  تمام استراتیژی های جنگی دشمن وداده های اطلاعاتی وماهواره ای پشتیبانان منطقه ای وغربی  صدام را برای جلوگیری از پیروزی سپاه اسلام به شکست کشاند.

وی در ادامه با اشاره به بیداری اسلامی منطقه گفت: فتح خرمشهر ومقاومت بی نظیر مجاهدان اسلام کلاس  بزرگی برای تمام مبارزان راه خدا در سراسر عالم وبویژه در لبنان ،فلسطین ومصر،بحرین و...بود وبی تردید بیداری اسلامی منطقه ناشی از تاثیرات انقلاب اسلامی و الگو پذیری از ومقاومت وایستادگی  رزمندگان سپاه ا سلام  در فتح خرمشهر بود.

[ ۱۳٩۱/۳/٤ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]