پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

برگزاری همایش عاملین زکات در کلات

 

دوستان عزیز برای اطلاع بیشتر ازسخنان حجت الاسلام پژمانفر منتخب مردم مشهد مقدس وکلات درانتخابات  مجلس نهم در همایش عاملین زکات   ادامه مطلب رو ملاحظه فرمایید.

 


 کلات ،قربانیان /

همایش عاملین زکات در دفتر امام جمعه کلات با حضور حجت الاسلام پژمانفر نماینده منتخب مردم در مجلس نهم وامام جمعه وفرمانداردر دفتر نهاد امامت جمعه کلات  برگزارشد .

حجت الاسلام پژمانفر  طی سخنانی گفت: د رجامعه اسلامی اداره امورمردم  بر اساس مدل وگفتمان دین اسلام  شکل می گیرد وبا سایر مکاتب متفاوت است زیرا هر مکتبی  برای برون رفت از مشکلات اجتماعی راهکار های مخصوص به خود را دارد ودین اسلام بر تکیه بر اندیشه های قر آنی  برای رفع مشکلات ونیازهای مردم مترقی ترین قوانین را  وضع نموده ومردم را مکلف به اجرای فرایض الهی برای برپایی حکومت اسلامی  نموده است .

وی افزود: فقر یکی از موضوعاتی است که دنیای امروز را آزار می دهد زیرا مدل جامعی برای فقرزدایی نیافته است اما دین اسلام نگاه خاص ومترقی به موضوع فقر دارد وباا رائه راهکارهای مهم وترویج فرهنگ مسئولیت پذیری  مردم را مکلف نموده است با توجه به یکدیگر وبا کمک به یکدیگر برای فقر زدایی اقدام کنند تا فاصله طبقاتی بیشتر نشود.

وی افزود:اسلام فرهنگ مسئولیت پذیری ونوع دوستی را در مخاطبین خود به نحو چشمگیری گسترش داده وبا بنا نهادن اصول وفرایضی همچون پرداخت خمس وزکات  حس احساس مسئولیت نسبت به همدیگر را در مردم افزایش داده و آنان رادر برابر یکدیگر مسئول می داند.

وی تصریح کرد :زکات عرصه های گسترده ای همچون علم ،آبرو، اعتبار، و....را در بر می گیرد و ترویج  فرهنگ  پرداخت زکات در جامعه باید بعنوان یکی از کارهای  مهم واولویت دار مد نظر همگان  قرار گیرد زیرا اجرای فریضه زکات در درجه اول  پرداخت کننده آن را منتفع از آثار وبرکات الهی  می سازد ودر حقیقت پرداخت زکات یک سرمایه گذاری عظیم الهی هم در دنیا وهم در آخرت محسوب می شود.

وی افزود: فقر زدایی وعمران آبادانی جامعه  از مهمترین آثار وبرکات زکات است زیرا  نپرداختن زکات منجر به افزایش مشکلات فرهنگی ناشی از فقر در جامعه می شود وضرورت دارد برای پرداخت زکات همه پیشقدم شوند .

وی افزود :  وضع قوانین جدید در زمینه پرداخت  زکات به منظور محرومیت زدایی وفقر زدایی وعمران آبادانی در جامعه  ضروری به نظر می رسد.

امام جمعه کلات نیز در این همایش طی سخنانی با استناد به آیات وروایات گفت: نازل شدن عذا ب الهی از عواقب  نپرداختن زکات است  وپرداخت زکات خیر وبرکت فراوانی را به همراه دارد ولذا برای احیاء این فریضه همگان فعالانه وارد عرصه شوند  .

وی با اشاره به وضعیت پرداخت زکات در شهرستان کلات افزود : با توجه به فرهنگ سازی صورت گرفته درحال حاضر میزان پرداخت زکات در شهرستان از 300هزار تومان  5سال قبل به 340میلون تومان  رسیده است  که انتظار می رود با توجه به افزایش نزولات جوی وافزایش سطح محصولات  این مقدار افزایش یابد.

وی افزود : حل مشکل فقرا ومساکین وکمک به عمران وابادانی جامعه از آثار وبرکات پرداخت زکات است که باید مد نظر همگان قرار گیرد.

[ ۱۳٩٠/۱٢/٢٤ ] [ ۳:٠۳ ‎ق.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]