پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

برگزاری همایش زکات در زاوین

سخنرانی امام جمعه کلات در همایش زکات-بخش زاوین

امام جمعه کلات در همایش فعالین عرصه زکات در شهر زاوین  با تاکید بر ترویج این فریضه الهی در جامعه گفت: خداوند متعال حکم بر پرداخت زکات داده است  واز این رو افراد متمکن اگر به این دستور صریح الهی عمل کنند در جامعه هیچ فقیر ونیازمندی باقی نمی ماند وبه ادارات ونهاد های خیریه ای نیازی نیست .

حجت الاسلام قلی زاده افزود : زکات یک سرمایه‌گذاری معنوی و اخروی است و افراد با پرداخت آن توفیق انجام دادن این عمل حسنه را پیدا می‌کنندوسلامتی و فزونی برکت و مال از نتایج  مثبت پرداخت کردن زکات است و افراد باید به این اثرات مثبت بیشتر اندیشیده و زکات مال خویش را پرداخت کنند.

وی افزود: برای ترویج فرهنگ پرداخت  زکات باید همه دست دردست هم بدهند و علما معظم در مساجد شهری و روستایی بر اهمییت این فریضه تاکید داشته باشند  واثرات منفی و مثبت زکات را برای مردم بازگو کنند.

وی در ادامه از وضعیت شهرستان کلات در زمینه پرداخت زکات اظهار رضایت کرد وگفت: وضعیت حال حاضر شهرستان کلات در زمینه زکات قابل مقایسه با 5سال قبل نیست ورشد فراوانی داشته است به گونه ای که تنها درسال قبل مردم شهرستان 300میلیون تومان زکات پرداخته اند .

وی در پایان از وابسته نمودن زکات به کمک های دولت انتقاد کرد وگفت : زکات یک فریضه الهی است  وباید  به کمک های دولتی وابسته نشود .

[ ۱۳٩٠/۱٢/٢٠ ] [ ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]