پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

به دلیل وضعیت نابسامان کشتارگاه کلات

 
خراسان رضوی - مورخ سه‌شنبه 1390/05/04 شماره انتشار 17892
نویسنده: صمد قربانیان
 
 

توجه به موضوع سلامت شهروندان و نظارت بر نحوه تهیه و تامین یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین اقلام پروتئینی یعنی گوشت مصرفی در نقاط شهری جزو اساسی ترین نیازهای خانواده ها و شهروندان محسوب می شود که باید مدنظر دست اندرکاران نظام سلامت قرار گیرد چرا که اگر به این امر به عنوان یک ضرورت نگریسته نشود چه بسا شاهد مبتلا شدن شهروندان به بیماری های مشترک انسان با دام از قبیل تب مالت ودیگر بیماری ها... باشیم و


 از آنجا که کشتارگاه به عنوان مهم ترین مرکز تامین گوشت مصرفی مردم به حساب می آید ضروری است شاخص هایی را از نظر ساختمانی و نیروی انسانی و امکانات داخلی دارا باشد. در این میان به نظر می رسد وضعیت کشتارگاه دام در شهرستان کلات متفاوت با دیگر شهرها باشد. در این گزارش به وضعیت کشتارگاه ونوع نظارت بر نحوه کشتار دام و کیفیت نگهداری گوشت و نحوه حمل آن به محل های عرضه و نگهداری گوشت در این شهرستان پرداختیم که در پی می آید.

تهیه گوشت مصرفی از دامداری ها

محمودی که یکی از شهروندان کلاتی است، درباره نحوه تامین گوشت مصرفی خود می گوید: من گوشت مصرفی خود را از روستاها و از دامداران به طور مستقیم تهیه می کنم زیرا از این طریق هم از سلامت گوشت مطمئن هستم و هم آن را کمی ارزان تر از بازار تهیه می کنم. وی درباره این که چرا گوشت خود را از بازار شهر کلات تهیه نمی کند، گفت: من هر موقع به قصابی های کلات که ۳ فروشگاه بیشتر نیست مراجعه می کنم یا با در بسته مواجه می شوم یا گوشت ندارند. شجاعی یکی دیگر از شهروندان می گوید: من از چگونگی تهیه گوشت توسط قصابان خبر ندارم و فقط بنا به شناختی که از قصاب مد نظر خود دارم، اقدام به تهیه گوشت مصرفی خود می کنم. البته بهترین راه برای تشخیص سلامت گوشت ممهور بودن گوشت به مهر شبکه دامپزشکی است. هاشمی قصاب کلاتی در گفت وگو با خراسان درباره نحوه تهیه گوشت مصرفی شهروندان می گوید: قصابان گوسفند زنده را خریداری می کنند و تحویل کشتارگاه می دهند و روز بعد پس از ذبح آن را تحویل می گیرند.

 

روزی ۲ گوسفند کشتار و با موتور شخصی حمل می کنم

وی گفت: من روزی ۲ راس گوسفند در کشتارگاه ذبح می کنم و با موتور شخصی گوشت را از کشتارگاه به قصابی منتقل می کنم (البته این سخنان با اظهارات رئیس دامپزشکی کلات مبنی بر کشتار یک راس گوسفند در هر ۲ روز در کشتارگاه کلات و حمل گوشت با خودروی شهرداری تناقض کامل دارد)هاشمی، نبود دکتر دامپزشکی در محل کشتارگاه، نبود سردخانه و نبود خودروی حمل گوشت را از مشکلات اصلی کشتارگاه شهر کلات عنوان کرد و افزود: ما برای حل مشکلات مذکور به شهرداری و دامپزشکی مراجعه کرده ایم اما نتیجه ای به همراه نداشت.

 

تعهد شهرداری نسبت به صنعتی شدن کشتارگاه

فولادی شهردار کلات در گفت وگو با خراسان درباره وضعیت کشتارگاه شهر کلات گفت: در سال قبل یک دستگاه ماشین حمل گوشت از طرف استانداری در اختیار شهرداری کلات گذاشته شد ضمن این که از شهرداری تعهد گرفته شد این کشتارگاه را از وضعیت سنتی به صنعتی تبدیل یا آن را تعطیل کند و از کشتارگاه مشهد گوشت مصرفی شهروندان کلاتی تامین شود.به دلیل مسافت طولانی تا مشهد و جلوگیری از افزایش قیمت ها از بابت حمل آن و همچنین مخالفت قصابان، شهرداری تلاش کرد کشتارگاه کنونی را با حداقل امکانات حفظ کند لذا تغییراتی در محیط کشتارگاه ایجاد شد تا بتوانیم در خدمت شهروندان باشیم. فولادی درباره چگونگی حمل گوشت از کشتارگاه به واحدهای فروش گفت: در خصوص حمل گوشت با بخش خصوصی قرارداد بسته ایم که گوشت را از محل کشتارگاه به محل قصابی ها حمل کند اما به دلیل نظارت نداشتن دامپزشکی کشتار صورت نمی گیرد و البته این امر را به صورت مذاکره حضوری و مکتوب اعلام کرده ام.

 

کشتار در منازل انجام می شود و قابل نظارت نیست

وی افزود: طبق گفته مسئولان دامپزشکی کشتار دام در منازل انجام می شود و این امر قابل پیگرد و نظارت نیست. شهرداری هزینه زیادی از قبیل اجاره کشتارگاه و هزینه ذبح و هزینه های جاری را متقبل شده است و انتظار می رود با تعامل مسئولان از کشتار غیرقانونی دام در سطح شهر جلوگیری شود. رحمان الیاسی رئیس شورای اسلامی شهر کلات را در حال بازدید از کشتارگاه دیدیم. او در گفت و گو با خراسان ضمن استقبال از پیگیری این موضوع گفت: بدون تردید مسئولیت شهرداری و دام پزشکی و شبکه بهداشت در این باره بر کسی پوشیده نیست لذا ضرورت دارد این ۳ سازمان در کنار هم نقش خود را ایفا کنند. لازم است شبکه بهداشت به طور روزانه یا هفتگی بر فعالیت های این حوزه نظارت کند و تذکرات لازم را بدهد. الیاسی درباره وضعیت کشتار دام در شهر کلات گفت: با وجود گردشگری بودن شهر کلات و همچنین تقاضای زیاد گردشگران و شهروندان، متأسفانه کشتار دام در شرایط بسیار نامطلوب در سطح منازل انجام می شود و این امر خطراتی جدی برای سلامت مردم به دنبال دارد و ضروری است شبکه دام پزشکی و شبکه بهداشت به عنوان متولی امر جلوی کشتار غیرقانونی دام را بگیرد و با متخلفان برخورد کند.

 

سلامت مردم کلات در خطر است

رئیس شورای شهر کلات افزود: ما معترف به این مسئله هستیم که سلامت شهروندان کلات در خطر است لذا از شبکه بهداشت و دام پزشکی و دادگستری درخواست داریم در زمینه کشتارهای غیرقانونی با متخلفان برخورد جدی داشته باشند تا این که این امر به سامان برسد. وی افزود: برای بررسی وضعیت کشتارگاه یک جلسه مشترک با شبکه بهداشت و دام پزشکی و دستگاه قضایی در این خصوص ظرف ۲۰ روز آینده برگزار می کنیم و اگر این جلسه به نتیجه برسد و وضعیت کشتارگاه و کشتار دام در شهر کلات بهبود یابد، کشتار دام در این واحد ادامه پیدا خواهد کرد، در غیر این صورت تعطیلی کشتارگاه را اعلام خواهیم کرد. وی درباره متولی امر مرغ و ماهی فروشی ها در سطح شهر کلات گفت: متولی امر نظارت بر مرغ و ماهی فروشی ها دام پزشکی است و بعضا ما شاهد حمل مرغ و ماهی به صورت غیربهداشتی و حمل در کف وانت بارها به شهرستان بوده ایم و موضوع را به مسئولان امر اعلام کرده ایم اما هیچ برخوردی نشده است. وی درباره شایعه ای که رواج یافته است مبنی بر این که علت اصلی کشتار نشدن دام در کشتارگاه این است که شهرداری از قصابان برای ذبح دام در کشتارگاه هزینه دریافت می کند، گفت: ما آمادگی داریم برای بهبود وضعیت موجود کشتار دام هیچ هزینه ای از کسی دریافت نکنیم.

 

اظهارات رئیس دام پزشکی کلات

دکتر ناصر پور سرپرست شبکه دام پزشکی گفت: ما در شهر کلات ۳ قصابی رسمی و ۷ مرغ فروشی داریم.

قبلا ۶ مغازه قصابی دایر بود که به دلیل بازرسی های انجام شده ۳ مغازه تعطیل شد و هم اکنون ۳ مغازه فعالیت دارد. وی افزود: مطابق نیاز جمعیت ۷ هزار نفری شهر کلات، کشتار دام در کشتارگاه انجام نمی شود به طوری که هر ۲ روز یک رأس گوسفند و هر ۲ هفته یک رأس گوساله در این مرکز کشتار می شود. وی افزود: در داخل شهر کلات مردم دام (گوسفند و گاو) دارند و ما کار واکسیناسیون آن ها را انجام می دهیم و مردم از طریق همسایگان گوشت مصرفی خود را تأمین می کنند. وی درباره قانونی بودن کشتار دام در شهر کلات توسط شهروندان گفت: البته از نظر قانونی کشتار دام باید در کشتارگاه انجام شود. دکتر ناصر پور در پاسخ به این سوال که در قصابی های داخل شهر بیشتر مواقع گوشت وجود دارد و این امر با اظهارات شما در تناقض است چرا که طبق اظهارات جنابعالی ۳قصابی در شهر کلات است و از طرفی هر ۲ روز یک رأس گوسفند ذبح می شود مگر سهم هر قصابی چقدر است در حالی که در ویترین قصابی ها گوشت وجود دارد آیا این نشانه این نیست که نظارتی از طرف دام پزشکی صورت نمی گیرد و گوشت به صورت غیرقانونی توزیع می شود، گفت: دام پزشکی بر کار قصابان نظارت کامل دارد و این موضوعات را قبول نداریم.

 

کشتارگاه کلات نقایص بسیار دارد

وی درباره وضعیت کشتارگاه گفت: نبود شوکر و وسیله خنک کننده و نبود نور کافی و هواکش مناسب و کوچک بودن یخچال و نبود سردخانه از نقایص کشتارگاه کلات است. وی در ادامه از نگهداری گوشت ذبح شده به مدت یک شبانه روز در یخچال کوچک کشتارگاه خبر داد که پس از بازدید خبرنگار خراسان و رئیس شورای اسلامی شهر کلات وضعیت غیربهداشتی و نامناسب آن مشهود بود.وی درباره خودروی حمل گوشت گفت: با توجه به واگذاری خودروی سردخانه دار از طرف استانداری به شهرداری برای حمل گوشت از این خودرو به دلیل اختلاف اداره اوقاف و شهرداری استفاده نمی شود و هم اکنون گوشت با ماشین غیراستاندارد حمل می شود که مورد تأیید ما نیست و این موضوع را در جلسات مختلف منعکس کرده ایم.دکتر فردین فر در پاسخ به خواسته خبرنگار خراسان برای مصاحبه در خصوص وضعیت گوشت های مصرفی شهروندان کلات گفت: اجازه مصاحبه با خبرنگاران را در این خصوص ندارم و ضرورت دارد سوالات را به صورت مکتوب ارائه کنید تا از روابط عمومی کسب تکلیف کنم.با توجه به اهمیت موضوع سلامت شهروندان، مسئولان خود را همیشه و در همه حال پاسخ گو و آماده برطرف کردن مشکلات بدانند زیرا شهروندان جز خدمت و تلاش صادقانه از مسئولان خود انتظاری ندارند.

[ ۱۳٩٠/٥/٤ ] [ ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]