پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

اعزام 300دانش آموز دختر دوم دبیرستانی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس

در اولین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی تعداد 300نفراز دانش آموزان دختر  دوم دبیرستانی  شهرستان کلات به همت بسیج سپاه کلات واداره اموزش وپرورش   طی یک مراسم معنوی در قالب کاروانهای راهیان نور  عازم مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس شدند  .

امام جمعه کلات در در این مراسم  گفت :حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس فرصت مغتنمی است برای بازگشت به خویشتن خویش وفرصت مناسبی است برای تجدید عهد پیمان با شهدای هشت سال دفاع مقدس است .

وی افزود : شما عزیزان نمایندگان واقعی مردم شهرستان هستید وضرروت دارد با کوله باری از معنویت وعشق وارادت به شهدا از کربلای ایران بازگردید وبا بیان خاطرات خویش هم به ترویج فرهنگ ایثار وشهادت بپردازید وهم یاد ونام آنان کبوتران سبکبال را در جامعه زنده نگه دارید .

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام (ص)  افزود :  مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس وبویژه سرزمین  شلمچه از تقدس خاصی در نزد مسلمانان برخوردار است زیرا  پیامبر مکرم اسلام(ص) در دوران حیات پر بار خویش از شهادت بهترین افرادی از  امت خویش در این منطقه خبر داده  بود بگونه ای که مناطق هشت سال دفاع مقدس وبالاخص منطقه  شلمچه همینک  میعادگاه  دوستداران شهداست .

سرهنگ پاسدار حسین ایزدی فرمانده بسیج سپاه کلات هم در این جلسه گفت : شما خواهران عزیز سفیران مردم شهرستان هستید وضرورت دارد با رعایت حجاب  پیام شهدا ء را که همان حفظ حجاب است به سایرین  منتقل سازید

وی افزود :   فرصت گرانبهایی  برای شما فراهم شده است که به سرزمینی بروید که مکان حضور ملائکه الهی است وبایستی از لحظه لحظه حضور خویش در آن مناطق که از نظر زمانی  محدود هست  بالاترین بهره را ببرید .    

[ ۱۳٩٠/۱۱/۱٢ ] [ ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]