پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

نشست رابطان امر به معروف ونهی از منکر در کلات برگزار شد

جلسه هم اندیش رابطان امر به معروف ونهی از منکر شهرستان کلات در دفتر امام جمعه کلات برگزار شد

امام جمعه کلات در این جلسه گفت : امر به معروف و نهی از منکر از برترین عبادت‌ها و از شئونات اصلی واساسی  حکومت اسلامی است  و لازم است  این برنامه   الهی  که حافظ جامعه و ضامن اجرای همه فرائض است در زندگی فردی واجتماعی نهادینه شود .

حجه الاسلام قلی زاده  امر به معروف و نهی از منکر را از ابزارهای مفید و تأثیرگذار در ناکارآمد کردن توطئه‌های دشمنان  دانست وافزود : غفلت و بی تفاوتی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر خسارات جبران ناپذیری در جامعه بر جا می گذرد می‌گذارد.

وی  با تأکید بر توجه بیشتر مسئولان و دستگاهای اجرائی نسبت به مقوله امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید در همه شئون جامعه رواج یابد زیرا این فرهنگ ناب ضامن سلامت جامعه انسانی خواهد شد و همه دستگاه‌ها در این راستا مسئول هستندچرا که  دشمنان اسلام اکنون دام انحرافات اجتماعی را  به حدّی گسترده اند  که با لحظه‌ای غفلت جوانان در آن گرفتار خواهند شد .

وی افزود : اگر هر کدام از دستگاه‌های فرهنگی واجرایی برنامه ریزی اصولی داشته باشند و نقش خود را در جامعه به خوبی انجام دهند بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود ونگرانی ها کاسته خواهد شد .

وی افزود : امر به معروف مقدم بر نهی از منکر است وضرورت دارد با شیوه صحیح  اجرای این فریضه منکرات را معروفات تغییر دهیم چرا که راه فلاح ورستگاه در اجرای معروفات است .

[ ۱۳٩٠/۱۱/۱٢ ] [ ٤:۳۱ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]