پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

علی عسگری با نامزد های تهران رقابت می کند

دوستان عزیز برای اطلاع از اظهارات علی عسگری نماینده سابق مشهد مقدس وکلات در مجلس شورای اسلامی به هنگام ثبت نام-از حوزه انتخابیه تهران - در انتخابات مجلس مجلس نهم به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.


مشاور پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصولگرای اصلاح‌طلب غیرواقعی هم در بین اصولگرایان و هم در بین اصلاح‌طلبان وجود دارد.

به گزارش سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عسگری در آخرین روز از ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از تهران و به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم.

وی در رابطه با این‌که آیا از سمت طیف کارگزاران و طرفداران آقای هاشمی در انتخابات شرکت می‌کنید؟ گفت: من در جریان نیستم که آن‌ها ثبت نام خواهند کرد. اما وظیفه خود دیدم که در انتخابات آینده ثبت نام کنم.

وی با بیان این‌که در جهت پیگیری مطالبات مردم و به عنوان منتقد دولت حضور خواهم داشت، تصریح کرد: مبانی و اصولی که از انتقاد دولت در مجلس هشتم داشتیم را در جریان افکار عمومی عرضه خواهیم کرد و هدفم این است که مطالبات دینی و اقتصادی مردم را به عنوان مطالبه اولیه‌شان پیگیری کنم.

وی با بیان این‌که قانونمداری و اعتدال و رضایت مردم مهمترین فلسفه حکومت است، تصریح کرد: حکومت باید به رضایتمندی مردم توجه داشته باشد.

مشاور پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با نهم دی گفت: 9 دی نماد مطالبات دینی مردم است و به عنوان حماسه آن را ارج می‌نهیم و از این نارحتیم که بعضی‌ها سعی دارند نهم دی را به نام خود مصادره کنند و نشریه نهم دی راه انداختند.

وی با بیان این‌که خطر سوء استفاده از دین در حوزه سیاست و قدرت زیاد شده است، خاطرنشان کرد: امام حسین نیز فدای دین شدند، پس فدایی دین در حوزه عمل و نه در شعار باید خود را نشان دهد و اقتضای آرمان شهیدان توجه به دین‌مداری با رعایت اصول و ضوابط اخلاقی در میدان سیاست است.

عسگری با اشاره به این‌که در بین اصلاح‌طلبان گروه‌هایی هستند که رعایت خط قرمزها را داشته و فعالیت سیاسی دارند و اعتدال و توسعه از این دسته است، گفت: ثبت نام افرادی مثل ما به عنوان استقلال در فکر و عمل می‌تواند کمترین مطالبه برای آن‌ها باشد و از این طریق آرای خاکستری که به هر دلیل از شرایط اخیر ناراحت شدند و از قدرت نمایی مهارگسیخته جریان دولتی ناراحت‌اند از این طریق به میدان می‌آیند و دولت را به پاسخگویی وادار می‌کنند.

وی با بیان این‌که مجلس هم باید پاسخ بدهد و هم باید پاسخ بخواهد، افزود: مجلس خوب نماینده‌های مستقل، شجاع و کارآمد می‌خواهد.

[ ۱۳٩٠/۱٠/٩ ] [ ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]