پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

خطبه های نماز جمعه امروز شهر کلات

نمایی از تریبون نماز جمعه شهر کلات-امام جمعه : حجه الاسلام قلی زاده

دوستان عزیز برای اطلاع از خطبه های نماز دشمن شکن جمعه شهر کلات به ادامه مطلب مراجعه فرمائید .با تشکر


خطبه اول نماز :

امام جمعه کلات در خطبه اول نماز به تبیین درس های بزرگ عاشورا پرداخت وگفت: حماسه بی بدیل وبی نظیر عاشورا به منزله دانشگاهی بزرگ است ؛که درسهایی همچون توجه به نماز ودعا وذکرالهی و ولایت پذیری وولایتمداری وتجه به فریضه امر به معروف ونهی ازمنکررا به انسانها می اموزد. حجه الاسلام قلی زاده افزود : امام حسین (ع) آنقدر به اقامه نماز وقرائت قرآن توجه داشت ؛که حتی در سخت ترین لحظات به دنبال فرصتی برای ارتباط واتصال به درگاه خدواند متعال بود.

  خطیب جمعه کلات در خطبه دوم نماز با اشاره به روز نهم دیماه گفت: نهم دیماه روزی ملی والهی وحماسه ای مبتنی بر ایمان بود که در تاریخ ماندگار شدزیرا ملت بابصیرت وهمیشه در صحنه ایران اسلامی با درک شرایط در ان لحظه حساس با تبعیت محض از ولایت توانستند توطئه ها استکبار جهانی و فتنه گران داخلی را خنثی کنندودستاوردهای بزرگی را در ابعاد داخلی وبین المللی رقم بزنند.

وی با اشاره به دستاوردهای روز نهم دیماه تصریح کرد :تقویت پایه های نظام و افزایش اقتدار نیروهای مسلح وتقویت جایگاه دولت از دستاوردهای مهم داخلی وافزایش قدرت بازدارندگی ورفع تهدیدا ت دشمنان نظام واذعان به قدرت روز افزون ایران اسلامی از دستاوردهای مهم نظام در عرصه بین المللی بود.

وی همچنین با اشاره به موضوع انتخابات گفت : در انتخابات پیش رو نامزدهای مختلف با عمل به توصیه های مقام معظم رهبری با رعایت انصاف وعدالت واخلاق وآداب اسلامی فعالیت واز هرگونه تخریب وبداخلاقی انتخاباتی خودداری کنند.

[ ۱۳٩٠/۱٠/٩ ] [ ٩:٢٠ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]