پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

دبیرستانی شبانه روزی در کلات 15سال است راه ارتباطی ندارد

مسئولان جدید شهرستان موضوع راه ارتباطی دبیرستان امام (ره)  شهر کلات را فراموش نکنند: 

  گزارش جدید در راه است

دوستان عزیز با توجه به اینکه دبیرستان شبانه روزی  امام (ره) شهر کلات 15سال است راه ارتباطی ندارد  و400نفر از دانش آموزان این واحد آموزشی به دلیل نبود راه ارتباطی مجبورند از میان  رودخانه کلات وسنگلاخ های  مسیر عبور کنند از این رو با توجه رسالت کاری اینجانب در سال گذشته 2بار اقدام به تهیه گزارش در این خصوص نمودم که متاسفانه  علیرغم قول های مساعد توسط مسئولان وقت استانی وشهرستانی  عملا اقدامی در جهت رفع این مشکل  صورت نگرفت واز آنجائیکه در آستانه فصل زمستان  وریزش نزولات جوی قرار داریم قطعا مشکلات فرزندان ما ومعلمان دلسوز این مرکز آموزشی صد چندان خواهد شد لذا با توجه به درخواست های مکرر اولیاء محترم دانش آموزان عزیز  گزارش منتشرشده مورخ 14/10/1389به شماره انتشار 17739در روزنامه خراسان جهت استحضار شما دوستان عزیز ومسئولان  جدید شهرستان در ادامه مطلب درج می گردد وانتظار می رود با پیگیری شما عزیزان این مشکل  مهم مرتفع شود

 


 گزارشی از مشکلات یک دبیرستان با ۴۰۰ دانش آموز در کلات

آقای مدیرکل از آن سوی رودخانه به دبیرستان بدون راه ما نگاه کرد و رفت!

خراسان رضوی - مورخ سه‌شنبه 1389/10/14 شماره انتشار 17739
نویسنده: صمد قربانیان

 در شهر کلات دبیرستان شبانه روزی امام خمینی (ره) با ۴۰۰دانش آموز، ۱۵ سال پیش بدون پیش بینی کردن راه ارتباطی و در حاشیه رودخانه کلات وبدون رعایت حریم ساخته شد. آن چه سبب تهیه این گزارش شد بیان مشکلات فیزیکی این دبیرستان نیست بلکه آن چه ما را به تهیه این گزارش وادار کرده است نبود راه ارتباطی و بی  توجهی مسئولان امر به ویژه آموزش و پرورش به این مشکل مهم است خواندن این گزارش و آگاهی از نظرات دانش آموزان ومسئولان دبیرستان خالی از لطف نیست.چرا که مدیر آموزش و پرورش استان نیز مدتی قبل فقط از آن سوی رودخانه، این دبیرستان را نگاه کرد و رفت!

گلایه های دانش آموزان

«سالاری» دانش آموز سال سوم دبیرستان مهم ترین مشکل دبیرستان را نبود را ه ارتباطی عنوان می کند و می گوید: مسئولان شهرستان این مشکل را می دانند، حتی فرماندار کلات در جمع دانش آموزان در اول سال تحصیلی وعده حل مشکل را داد اما این وعده عملی نشد. وی افزود: مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به دلیل نبود راه ارتباطی، نتوانست به دبیرستان ما بیاید و فقط از دور و از آن سوی رودخانه به دبیرستان نگاه کرد و مشکل را دید و رفت و کاری برای برطرف کردن مشکل نکرد. این دانش آموز ادامه داد: به دلیل جاری شدن سیلاب گاهی مجبوریم از باغ ها و زمین های اطراف دبیرستان عبور کنیم ولی صاحبان آ ن ها مانع می شوند وبرای دانش آموزان مشکل به وجود می آورند.

وی افزود: من بارها شاهد سقوط و شکستگی دست وپای همکلاسانم در داخل رودخانه سنگلاخی بوده ام ولی متاسفانه با این که همه مسئولان از این مشکل آگاهی دارند راه حلی پیدا نمی کنند.

«شریفیان» دانش آموزدیگری است که در کلاس دوم این دبیرستان تحصیل می کند. وی می گوید: بارها شاهد افتادن معلمان و دبیران در مسیر پر از سنگ رودخانه بوده ام که به دلیل زخمی شدن وآسیب دیدگی آن ها، کلاس های درس تعطیل شده است. یکی دیگر از دانش  آموزان حضور معلمان در کلاس ها را با توجه به نبود راه ارتباطی نشانه از خود گذشتگی و ایثار آن ها عنوان می کند و می گوید: معلمان این دبیرستان به دلیل نبود راه ارتباطی، ماشین های خود را به ناچار در آن طرف رودخانه و در حاشیه جاده پارک می کنند بارها توسط رهگذران به خودروهای آنان آسیب وارد شده و این امر سبب ناراحتی شده است.

حرف دل یک مسئول

طاهری رئیس این دبیرستان وقتی خبردار می شود برای دومین بار قصد پی گیری موضوع راه ارتباطی این دبیرستان را داریم، ضمن تشکر از خراسان می گوید: این مشکل ۱۵ساله اگر قرار بود در شهرستان حل شود تا الان حل می شد. وی افزود:طی ۳سالی که من مسئول این دبیرستان بوده ام، نبود راه ارتباطی وحل آن مهم ترین دغدغه کاری من بوده طوری که به صورت دائم این مسئله را پی گیری می کنم اما تاکنون موفق نشده ام. وی ادامه می دهد: تا سال گذشته تنها یک مشکل داشتیم که آن هم نبود راه ارتباطی بود ولی امسال وعده های توخالی مسئولان به دانش آموزان برای حل مشکل راه ارتباطی به یک مشکل عمده دیگر تبدیل شده است. وی افزود : بنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی را به صورت اختصاصی و برای دیدن مشکل و بررسی و حل موضوع به دبیرستان دعوت کردم و با توجه به این که ایشان از نزدیک مشکل را دید و قول داد در یک هفته مشکل را حل می کند متاسفانه ۷ماه از سفر وی گذشته ولی اقدامی برای حل مشکل انجام نشده است.

وی افزود: انتظار داریم با انتقال پیام دانش آموزان، مدیر کل آموزش وپرورش به قول خود عمل کند و به داد ما برسد چرا که راه کنونی دانش آموزان از مصب رودخانه می گذرد و این راه سنگلاخی است و سیلاب های مخرب و یخبندان جان دانش آموزان را تهدید می کند و توصیه می کنیم قبل از هرگونه حادثه ای مشکل را حل کنند. وی خاطر نشان کرد: این مشکل در شهرستان حل نمی شود و مدیر کل آموزش و پرورش با توجه به قولی که داده این موضوع را حل کنند.

طاهری از وعده های عملی نشده فرماندار کلات هم گلایه کرد و گفت: مسئولان یا وعده ندهند و یا اگر وعده ای می دهند به قول های خود عمل کنند چرا که عملکرد مسئولان در اذهان دانش آموزان نقش می بندد و ماندگار می شود و اعتماد آنان را به مسئولان کم می کند.

طرح دیگر مشکلات

ربانی یکی از دبیران باسابقه این دبیرستان است.

او می گوید: ۱۵سال است در این دبیرستان مشغول به تدریس هستم و متاسفانه مشکل راه ارتباطی این دبیرستان با این سابقه طولانی و با پی گیری های فراوان مدیران قبلی و فعلی و با توجه به مطلع بودن مسئولان استانی وشهرستانی از موضوع وبا توجه به حضور شبانه روزی ۴۰۰ دانش آموز حل نشده است.

وی افزود: با توجه به این که در این دبیرستان دانش آموزان به صورت شبانه روزی اقامت دارند و احتمال بیمار شدن آن ها به صورت ناگهانی وجود دارد وسایل نقلیه و به ویژه آمبولانس ها نمی توانند به داخل دبیرستان بیایند و دانش آموزان بیمار مجبورند به آن سوی رودخانه بروند که این امر تاسف آور است.

از مسئولان شهرستانی و استانی انتظار می رود با توجه به در پیش بودن فصل زمستان و یخبندان و با توجه به سنگلاخ های فراوان مصب رودخانه و با توجه به نگرانی های دانش آموزان، هرچه سریع تر نسبت به حل مشکل به هر طریق ممکن اقدام شود تادانش آموزان با آرامش خاطر به تحصیل ادامه دهند.

 

[ ۱۳٩٠/۸/۸ ] [ ۸:۳٩ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]