پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

زمان وقوع زلزله بزرگ نزدیک است

بررسی علل اتهام افکنی نظام پوشالی سلطه علیه ایران اسلامی

 اتهام جدید امریکا‌‌ ‌علیه ایران مبنی بر اعزام نیرو از سپاه قدس به ایالات متحده برای ترور سفیر عربستان در این کشور و نیز انجام اقدامات تروریستی علیه سفارتخانه‌های عربستان و اسرائیل در واشنگتن، به قدری کودکانه طراحی شده بود که حتی بسیاری از کارشناسان غربی و اپوزیسیون داخل و خارج از ایران هم آن را باور نکرده‌اند.

 


علل اتهام‌افکنی نظام سلطه علیه ایران

 اتهام جدید امریکا‌‌ ‌علیه ایران مبنی بر اعزام نیرو از سپاه قدس به ایالات متحده برای ترور سفیر عربستان در این کشور و نیز انجام اقدامات تروریستی علیه سفارتخانه‌های عربستان و اسرائیل در واشنگتن، به قدری کودکانه طراحی شده بود که حتی بسیاری از کارشناسان غربی و اپوزیسیون داخل و خارج از ایران هم آن را باور نکرده‌اند.

  مصاحبه واشنگتن پست با «رابرت باوئر» مأمور کهنه‌کار سازمان سیا (CIA) شاهدی بر این مدعاست. وی که اکنون تحت عنوان «کارمند سابق سیا و کارشناس مسائل امنیتی» در رسانه‌ها معرفی می‌شود، در این گفت‌وگو، داستان سرایی امریکا‌‌ ‌و باورناپذیری خود را اینگونه تصریح کرده است: «وضع سپاه قدس خیلی بهتر از این حرف‌هاست که بخواهد چنین سناریویی را دنبال کند. اگر سپاه قدس تصمیم بگیرد کسی را بکشد، آن شخص قبل از اینکه متوجه بشود، مرده است.»

«رابرت دریفوس»، روزنامه‌نگار مستقل و مشهور امریکایی نیز در گزارشی با زیر سؤال بردن اتهامات اخیر امریکا بر ضد ایران تصریح کرد که «سفیر عربستان در امریکا در حدی نیست که ایران بخواهد برای کشتنش برنامه‌ریزی کند.» علاوه بر نظرات فراوان از سوی کارشناسان متعدد، مخاطبان رسانه‌های غربی از جمله بی بی سی نیز این سوژه تکراری ایالات متحده را دروغ می‌دانند. بی‌بی‌سی که پس از فرافکنی اخیر بیکار ننشست، در کنار تبلیغات منفی، یک نظرسنجی به راه‌انداخته و از مخاطبان خود خواسته است تا نظرات خود را درباره این اتهامات و پاسخ ایران ابراز و پیامدهای این اتفاق را اعلام کنند. با نگاهی به نظرات ارسال شده به این رسانه انگلیس در‌می‌یابیم که حتی برای مخاطبان آن هم باور کردن آخرین اتهام امریکا‌‌ ‌علیه ایران سخت است و اکثریت آنها این سناریوسازی‌ها را از موضع ضعف امریکا‌‌ ‌می‌دانند.

 حسابرسی از بیداری اسلامی و ملت‌های عدالتخواه

در این نوشتار به مهم‌ترین اهداف نظام سلطه از طرح اتهامات تکراری علیه ایران می‌پردازیم. پس از آنکه مقامات امریکا‌‌ ‌موضوع ترور سفیر عربستان در واشنگتن توسط فرستاده‌های ایرانی را مطرح کردند، درباره عوامل این ترور اینگونه توضیح داده شد: «دو ایرانی متهم به ترور سفیر عربستان در واشنگتن و انفجار سفارتخانه‌های اسرائیل و عربستان در امریکا «منصور ارباب سیار» و «غلام شکوری» هستند.»

اما براساس خبر «ای بی سی نیوز» منصور ارباب سیار ایرانی مقیم تگزاس که مقامات امریکایی وی را مرتبط با سپاه قدس و متهم به طراحی ترور سفیر سعودی در واشنگتن کرده‌اند، کسی است که سال 2001یعنی 10سال قبل در نیویورک به جرم سرقت بازداشت شده و به زندان افتاده است. از این رو ساختگی بودن سناریوی امریکایی‌ها به خوبی آشکار می‌شود؛ به‌اندازه‌ای که حتی یک تحلیلگر آلمانی در این باره معتقد است: رد پای عوامل توطئه سوء‌ قصد برنامه‌ریزی شده به جان سفیر عربستان در امریکا را نه در تهران بلکه در واشنگتن باید جست‌و‌جو کرد. کنوت ملنتین، تحلیلگر روزنامه آلمانی یونگه ولت همچنین به این نکته اشاره کرده است که این افراد (ارباب سیار) معمولاً معتادان به موادمخدر یا جانیانی هستند که با تهدیدهای گسترده به همکاری (با دولت امریکا) مجبور می‌شوند و در صورت اجبار، حاضر به دروغگویی و انتشار مطالب کذب و خلاف واقع هستند.

با این اوصاف در دروغ بودن سناریوی اخیر امریکایی‌ها شکی نیست، اما اهداف آنان را باید در مسائل دیگری جست‌و‌جو کرد از جمله: ‌

1-انحراف افکار عمومی از جنبش اعتراضی وال‌استریت و بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه

2-توطئه چینی و اتهام آفرینی کودکانه علیه جمهوری اسلامی

3-بازی تبلیغاتی غرب علیه ایران و برهم زدن آرامش داخل کشوری که برای ملت‌های آزاده الگوسازی می‌کند

4-ایران هراسی و اسلام ستیزی با خلق سوژه‌های تکراری بر اساس یک دشمن فرضی

5-فرافکنی و بی ثبات کردن اوضاع ایران برای فرار از بحران سیاسی و اقتصادی داخل امریکا

6-فروش تسلیحات نظامی به عربستان و دیگر کشورهای همسایه ایران و کسب درآمد از این طریق به منظور جبران ناکارآمدی‌های اقتصادی در نظام سرمایه‌داری

7-جلب همکاری دولت‌ها روی یک محور برای تقویت موقعیت به خطر افتاده خود

8-تحریک کشورهای عربی برای همراهی عربستان در رو در رویی با ایران و انشقاق مذهبی و منطقه‌ای از این طریق

طبیعی است در شرایط کنونی که پرده تازه‌ای از تحولات اخیر جهانی، پس از وال‌استریت در شهرهای دیگر امریکا‌‌ ‌در حال رونمایی است، دولت ایالات متحده دستپاچه و سرگردان به دنبال آسیب‌رسانی به ریشه این حوادث یعنی انقلاب اسلامی ایران باشد تا به جهانیان این هشدار و پیام به ظاهر رعب‌آور را مخابره کند که حرکت در مسیر آزادگی، استقلال، عدالت به شیوه انقلاب اسلامی ایران، عاقبت خوشی نخواهد داشت و دست آخر با ما و ابزار زور و قلدری ما طرف خواهید شد. و این به معنای آن است که امریکا‌‌ ‌بیشتر از آنکه قصد حسابرسی از ایران را داشته باشد، هدف اصلی‌اش حسابرسی از بیداری اسلامی و ملت‌های آزاده و عدالتخواه است که ایران را الگوی خود ساخته‌اند.

 تشکیل امت متحد اسلامی و همبستگی آن با ملت‌های عدالتخواه

اما در برابر اینگونه اقدامات کینه توزانه امریکا، پاسخ ایران چگونه باید باشد؟ برای این سؤال، جواب‌های متعددی وجود دارد که هر کدام به فراخور رفتار سیاسی ایالات متحده، عملی خواهد شد.

بی شک در صورت توطئه چینی امریکا‌‌ ‌علیه ایران و احتمالا دست زدن به اقدام نظامی یا امنیتی، پاسخ همان است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در خلال سفر به استان کرمانشاه، در جمع پرشور هزاران نفر از استادان، دانشجویان و دانشگاهیان فرمودند و به دشمنان ملت ایران هشدار دادند: «هر گونه توطئه و حرکت مخرب و مزاحم با مقابله قاطع و پشیمان‌کننده جمهوری اسلامی روبه‌رو خواهد شد. »

اما در اوضاع کنونی‌ به ویژه پس از اتهام زنی امریکا‌‌ ‌علیه جمهوری اسلامی، تحلیلگران سیاسی خصوصا دستگاه دیپلماسی کشور باید نقشه راه را برای گسترش موج بیداری اسلامی و آگاهی عمومی ملت‌ها به روشنی ترسیم کنند.

بی تردید در شرایط فعلی بهترین اقدامات باید در راستای اجرای دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل «امت متحد اسلامی» باشد که تحقق این امر خواه ناخواه منجر به همبستگی با «ملت‌های عدالتخواه» در برابر «دولت‌های مستکبر» خواهد شد. زیرا همانگونه که شاهد بودیم فریاد ملت‌های عدالتخواه دقیقاً پس از حلول موفقیت‌ها در بیداری اسلامی به پا خاست و بنابراین باید گفت که ریشه تمامی این حوادث از یک منبع فطری تغذیه می‌شود و به یک هدف مشترک الهی ختم خواهد شد که این خود حاکی از یک همبستگی آرمانی میان «امت متحد اسلامی» با «ملت‌های عدالتخواه» در برابر «دولت‌های مستکبر» در آینده است.

برای تحقق این هدف متعالی توجه به نکات زیر می‌تواند کمکی در راستای شادابی مداوم بیداری اسلامی و خروش ملت‌های عدالتخواه تا رسیدن به مقصد نهایی باشد:

1-تنویر افکار عمومی از اتهامات واهی غرب علیه ایران

2-دفاع جانانه و همه جانبه از بیداری اسلامی و خروش ملت‌ها و کمک به پیشبرد اهداف آن

3-دفاع از ملل مظلوم و تعلیم درس ایستادگی در برابر ظالمان

4-بازخوانی عبرت‌های تاریخی انقلاب کبیر اسلامی ایران برای مردم منطقه که نشان دهد سرانجام مقاومت مستمر و آگاهانه، پیروزی بر پایه استقلال و آزادی در برابر زورگویان است

5-یادآوری اتهامات و جنایات تاریخی اسرائیل و امریکا‌‌ ‌و نیز تاریخ چند قرن ظلم جهانخوارانی چون امریکا‌‌ ‌از زمان کشتار سرخپوستان قاره امریکا‌‌ ‌و نیز چند دهه ظلم صهیونیست‌ها از زمان اشغال فلسطین و نشر عمیق تاریخ وحشی‌گری دولت‌های غربی در عرصه جهانی، به طوری که ملت‌ها از دلایل عجز و ضعف امروز خود بیشتر آگاه شوند و به خشم مقدس ملت‌ها در برابر اوباش بین‌المللی شدت بخشیده شود.

6-کشاندن موج خشمگین بیداری به سمت عوامل اصلی درماندگی ملت‌ها یعنی دولت‌های مستکبر و پایه‌ریزان نظام سلطه و نیز ریل‌گذاری در مسیر بیداری به طوری که راه اصلی آن به سمت آزادی قدس شریف باشد

7-تشکیل گروه‌های مردمی و دولتی در قالب سفیران بیداری اسلامی و دسته‌بندی آنان برای تشریح ابعاد و انتقال پیام‌های بیداری اسلامی به سطوح مختلف منطقه‌ای و جهانی

9- ساخت و تولید فیلم، مستند، نمایش، تئاتر خیابانی و تلاش برای اکران آن در کشورهای دیگر

10-برگزاری کنفرانس، سخنرانی، مسابقات بین‌المللی شعر، داستان، مقاله، تحلیل، سرود، نقاشی و... و اهدای جوایز ارزنده به برندگان

11- تبلیغات گسترده رسانه‌ای و انتشار گزارشات امیدبخش سیاسی، فرهنگی، اجتماعی در خصوص بیداری در راستای تمرکز توجهات جهانی به سمت بیداری اسلامی

12- ارائه استراتژی ویژه، تحلیل توسط مفسران سیاسی، روشنگری و جلوگیری از انحراف در مسیر بیداری اسلامی با نگارش کتاب، برگزاری میزگرد و نیز تلاش برای رفع نقایص بیداری از جمله فقدان رهبر حاضر و ناظر در کشورهای مختلف

13- تلاش‌های دیپلماتیک در سطح بین‌المللی برای محکوم کردن سرکوب خونین قیام‌های مردمی از سوی دولت‌های خونخوار

14- استخراج و انتشار آیات، روایات و پیش‌بینی‌های تاریخی که حاکی از پیروزی مظلومان بر ظالمان است و ارسال این پیام‌های امیدبخش به مردم کل دنیا

15- نمادسازی برای بیداری اسلامی و انجام کارهای نمادین در این زمینه مانند: ساخت تندیس مقاومت در بیداری اسلامی، نامگذاری برخی از خیابان‌ها و میادین به نام شهدای بیداری اسلامی، دعوت از اسطوره‌های بیداری اسلامی به ایران و در نظر گرفتن هدایا و امتیازات خاص برای آنان، طراحی یک نظرسنجی عمومی در قالب رفراندوم آزاد و تالار بحث و گفت‌و‌گو در فضای مجازی با موضوع بیداری اسلامی که بتوان از آراء و نظرات تحلیلی و تبیینی افکار عمومی در این حیطه استفاده کرد، طراحی یک طومار اینترنتی به منظور ثبت نام افراد از اقصی نقاط جهان برای اعلام حمایت خود از بیداری اسلامی که در این زمینه می‌توان پس از رسیدن امضاها و تاییدات و نظرات مختلف به یک رقم مشخص، آن طومار را به عنوان یک سند بین‌المللی برگرفته از افکار عمومی مردم جهان به سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی ارائه کرد، اعلام راهپیمایی عمومی برای حضور مردم ایران در صحنه به منظور اعلان همبستگی خود با بیداری اسلامی و تلاش برای بین‌المللی کردن آن راهپیمایی مانند خشم عمومی ملت‌ها در روز قدس، حضور فرزندان نورسیده انقلاب اسلامی ایران در حاشیه مرزهای کشور و فرستادن چند 10هزار بادکنک و بادبادک منقش به نماد بیداری اسلامی و پیام‌های تصویری و گفتاری به همتایان خود در آن سوی مرزها با عنوان «جشن پیامک آسمانی کودکان و نوجوانان ایرانی به ملت‌های مظلوم منطقه».

البته این حرکات و فعالیت‌ها زمانی می‌تواند به نتیجه مثبتی ختم شود که اولاً در یک سیر مداوم و به صورت دائمی باشد و ثانیاً همراه با نظم و انضباط و بعد از تبادل نظر میان دستگاه‌های مختلف به منصه ظهور رسد.

ما بر این عقیده ایمان داریم که اکنون وقت وقوع یک زلزله در جهان برای تغییر گسل‌های سیاسی بین‌المللی و تبدیل آنها بر اساس چینش اسلامی و الهی است. از پیش لرزه‌های کوچکی چون اتهامات واهی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران نباید ترسید که زمان وقوع زلزله بزرگ نزدیک است؛ زلزله‌ای از غرش فطرت پاک و الهی و نگاه دینی انسان‌ها که در برابر زور، سلاح، گلوله و مکتب خونریزی متعلق به دوستان و یاوران شیطان، شکاف‌های مذهبی و عقیدتی را از اهداف مشترک آسمانی که ریشه در مبانی اسلامی دارد پر می‌کند و شکی نیست که در این مسیر پیروزی نهایی نصیب خداپرستان خواهد شد.

 

[ ۱۳٩٠/۸/٦ ] [ ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]