پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

گفتگوی صمیمانه با فرماندهی انتظامی شهرستان کلات

 
گفتگوی صمیمانه با فرماندهی انتظامی شهرستان کلات در موضوعات گوناگون-در ادامه مطلب به مناسبت هفته نیروی انتظامی(این گزارش در روزنامه امروز خراسان رضوی درج شده است ) 
 

امنیت و آرامش یکی از مهم ترین نعمات الهی است که خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران به مردم هدیه شده است. تردیدی نیست که هزاران شهید سرافراز جانشان را تقدیم کردند تا امنیت و آرامش در جامعه حکمفرما شود. در تداوم راه شهدای عزیز و برای حفظ این موهبت الهی ملت بزرگ ایران و فرزندان سلحشور این مرز و بوم در نیروهای نظامی و انتظامی همچنان در صحنه هستند و مقتدرانه از حریم نظام اسلامی و حریم ولایت دفاع می کنند. از آنجا که شهرستان کلات در نقطه مرزی قرار دارد و ۱۸۰ کیلومتر مرز مشترک ایران اسلامی با کشور ترکمنستان در حوزه استحفاظی شهرستان کلات قرار گرفته است، عزیزان نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این مناطق با همراهی مردم به نحو شایسته از مرزها حفاظت می کنند و در حوزه امنیت داخلی شهرستان نیز مردم شاهد آرامش و امنیت بی نظیری هستند. از این رو با سرهنگ صنعتی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کلات گفت وگویی کردیم و از وی خواستیم مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه انتظامی شهرستان را از ابتدای سال جاری بیان کند.

 امنیت قابل قبولی در مرزها حاکم است

سرهنگ صنعتی درباره مسائل مربوط به مرز می گوید: شهرستان کلات ۱۸۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد که خوشبختانه با تلاش نیروهای عزیز مرزبانی و همراهی مردم عزیز و شهیدپرور منطقه، امنیت قابل قبولی در این مرزها حاکم است. هم اکنون این نقطه از مرز میهن اسلامی جزو امن ترین مرزهای کشور است. وی به یک نکته مهم دیگر نیز اشاره می کند و می گوید: با توجه به خشکسالی های اخیر و خسارت های وارد شده به بخش های مختلف کشاورزی و دامی و بیکاری مرزنشینان متاسفانه شاهد مهاجرت مرزنشینان به شهرها هستیم لذا از مسئولان عزیز انتظار می رود با اعطای تسهیلات مانع از مهاجرت آنان شوند زیرا ما معتقدیم مرزنشینان حافظان اصلی مرزها و مورد اعتماد نظام هستند.

 حوزه مسائل فرهنگی و اقدامات انجام شده

فرماندهی انتظامی شهرستان کلات با اشاره به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن گفت: امروز دشمن جنگ خود را با ملت ایران به داخل خانواده با استفاده از ماهواره ها، اینترنت و... کشانده است واین امر وظیفه ما و خانواده ها را در راستای مبارزه با دشمنان نظام سنگین تر می کند. لذا در راستای اجرای طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی تاکنون با تلاش نیروهای اداره امنیت و اطلاعات شهرستان موفق به کشف و ضبط ۱۴۵ دستگاه گیرنده ماهواره و ۱۵۰۰ حلقه سی دی مبتذل و غیراخلاقی در شهرستان شده ایم ودر این راستا بیش از ۵۰ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

 برخورد با تورهای شیطانی

سرهنگ صنعتی درباره حضور تورهای شیطانی در تفرجگاه های شهرستان گفت: از آنجا که شهرستان کلات دارای ییلاق ها و تفرجگاه های بسیار خوش آب وهوایی است و جایگاه خوبی برای گذراندن اوقات فراغت است لذا تلاش ما بر این بوده است فضایی سرشار از آرامش برای خانواده ها و گردشگران فراهم کنیم.

اما در این میان عده ای اقدام به اعزام تورهایی مختلط و هنجارشکن می کنند که اقدامات آنان با فرهنگ دینی مردم همخوانی ندارد.

 تمام رفتار تورهای شیطانی رصد می شود

از سوی دیگر اقدامات آنان سبب ایجاد دغدغه در مردم و امام جمعه محترم شهرستان شده است.

لذا با تدابیر انجام شده ما تمام حرکات این افراد قانون شکن را از ابتدای ورود به حوزه استحفاظی به صورت محسوس و نامحسوس و در طول مسیر زیر نظر داریم و اجازه نخواهیم داد ییلاق ها و تفرجگاه های شهرستان محل امنی برای آنان باشد و با تمام قدرت با آنان برخورد می کنیم. وی افزود: تاکنون در راستای مقابله با تورهای شیطانی ۱۵ دستگاه وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین توقیف و با عوامل اصلی این تورها برخورد و پرونده های آنان تحویل محاکم قضایی شده است.

 چیزی به نام خشونت و زورگیری نداریم

سرهنگ صنعتی درباره جرایم خشن گفت: شهرستان کلات با توجه به فرهنگ دینی حاکم بر جامعه و با توجه به حضور مقتدرانه نیروهای نظامی و انتظامی و با همراهی مردم شاهد خشونت و زورگیری و جرایم خشن نبوده و نخواهد بود.

زیرا به دلیل اقدامات انجام شده این نوع جرایم معنی و مفهوم خود را از دست داده است.

 کشفیات انجام شده

فرماندهی انتظامی شهرستان می گوید: تاکنون موفق به کشف ۵ کیلو مواد مخدر شده ایم و در این راستا تعداد ۳۴ نفر دستگیر و به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قضایی تحویل محاکم قضایی شهرستان شده اند.

سرهنگ صنعتی درباره کشف سلاح غیرمجاز هم می گوید: ماموران تحت امر این فرماندهی همچنین موفق به کشف و ضبط تعداد ۸ قبضه سلاح غیرمجاز از شکارچیان شده اند و با افراد متخلف هم برخورد قانونی شده است.

سرهنگ صنعتی از کشف و ضبط ۹۰ هزار نخ سیگار قاچاق نیز خبر داد و افزود: از مردم عزیز شهرستان کلات و مسئولان مجدانه تقاضا داریم با نیروی انتظامی همکاری داشته باشند تا شاهد امنیت و آرامش بیش از پیش در شهرستان باشیم.

[ ۱۳٩٠/٧/۱٩ ] [ ٦:٤٢ ‎ب.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]