پایگاه اطلاع رسانی شهرستان کلات نادری- وبلاگ گزارشگر وخبرنگار روزنامه خراسان

موضوعات این وبلاگ پیرامون اخبار و رویدادها ومسائل سیاسی -اجتماعی شهرستان کلات می باشد

اظهارات نماینده مردم کلات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با موضوع اختلاس بانکی

عفت شریعتی نماینده مردم مشهد وکلات :هیچ جرمی از نگاه قوه قضائیه پنهان نمی‌ماند...


عفت شریعتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: چنانچه فرمان هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری از همان سال صدور به طور کامل و بر اساس نظر رهبری محقق می‌شد اکنون شاهد چنین رخ دادهایی نبودیم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری انسان ایجاب می‌کند که هر کسی در هر جایگاه و مقامی که دارد برای حفظ قداست و پاکی جامعه خویش در زمینه‌های اعتقادی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی تلاش کند.
وی افزود: به وجود آمدن چنین بحرانی نشان دهنده این است که به طور قطع فرد یا افرادی از موقعیت و جایگاه خود سوءاستفاده کرده و یا در انجام وظیفه و مسئولیت خود کم‌کاری کرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و شورای داخلی مجلس شورای اسلامی اثرات فرهنگی اختلاس 3 هزار میلیاردی را در بدنه جامعه از دو منظر بررسی کرده و گفت: کشف چنین اختلاس پیچیده و گسترده‌ای خود نشان دهنده چشم بیدار و گوش شنوای مسئولان امر است.
شریعتی افزود: کشف این اختلاس از جانب مسئولان امر و قوه قضائیه به مردم این نوید را می‌دهد که زیر سایه یک حکومت قدرتمند و با توجه زندگی می‌کنند و هیچ نکته‌ای از نگاه مسئولان بیدار این حکومت پنهان نمی‌ماند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: از منظر دیگر، انتظار یک چنین فساد اقتصادی در جامعه ولایت‌مدار و متدین اسلامی نمی‌رود.
وی تصریح کرد: در کشوری با این پشتوانه ولایی و انقلابی، پیش آمدن مسائلی از این دست قطعاً می‌تواند در بدنه جامعه ایجاد فضای ناامنی و بی‌اعتمادی کند.
شریعتی در زمینه اقدام مجلس شورای اسلامی در مواجهه با پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی اظهار داشت: مجلس در همان روزهای اولیه کشف این فساد اقتصادی، طی یک جلسه غیرعلنی مصوب کرد که کمیسیون اصل 90 مجلس در زمینه پیگیری این پرونده تلاش کند.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر گزارشی از کمیسیون اصل 90 دریافت نکرده است، افزود: چنانچه جرمی صورت گرفته باشد و آن جرم برای قوه قضائیه محرز شده باشد، مجرم شناسایی و بدون توجه به داشتن سمت دولتی و غیردولتی به صورت جدی با مجرمان برخورد می‌شود.
شریعتی اظهار داشت: از قوه قضائیه این انتظار می‌رود که بر اساس پاکی اقتصادی و در راستای جلب اعتماد مردم و کشف عاملان این اختلاس میلیاردی تلاش کنند.

[ ۱۳٩٠/٧/۱۳ ] [ ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ] [ خبرنگار ]

[ نظرات () ]